CTS-Frequency Controls MXO45-2C-5M0688000
Part No.:
MXO45-2C-5M0688000
Datasheet:
AetrixMXO45-2C-5M0688000.pdf
Description:
0005.068800 MHZ Hybrid Circuit
Comments
MXO45-2C-5M0688000 Specifications
Frequency:
5.0688 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)