CTS-Frequency Controls MXO45-3C-22M118400
Part No.:
MXO45-3C-22M118400
Datasheet:
AetrixMXO45-3C-22M118400.pdf
Description:
XTAL OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45-3C-22M118400 Specifications
Frequency:
22.1184 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)