CTS-Frequency Controls MXO45HS-2I-4M096000
Part No.:
MXO45HS-2I-4M096000
Package:
8-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixMXO45HS-2I-4M096000.pdf
Description:
0004.096000 MHZ Hybrid Circuit
Comments
MXO45HS-2I-4M096000 Specifications
Package/Case:
8-DIP Module, 4 Leads
Frequency:
4.096 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)