CTS-Frequency Controls MXO45HSLV-3I-25M000000
Part No.:
MXO45HSLV-3I-25M000000
Datasheet:
AetrixMXO45HSLV-3I-25M000000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45HSLV-3I-25M000000 Specifications
Series:
MXO45HSLV
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)