CTS-Frequency Controls MXO45HST-2C-11M059200
Part No.:
MXO45HST-2C-11M059200
Datasheet:
AetrixMXO45HST-2C-11M059200.pdf
Description:
XTAL OSC XO 11.0592MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45HST-2C-11M059200 Specifications
Series:
MXO45HXT
Frequency:
11.0592 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)