CTS-Frequency Controls MXO45HST-2C-29M491200
Part No.:
MXO45HST-2C-29M491200
Datasheet:
AetrixMXO45HST-2C-29M491200.pdf
Description:
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45HST-2C-29M491200 Specifications
Series:
MXO45HXT
Frequency:
29.4912 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)