CTS-Frequency Controls MXO45HST-3I-33M333000
Part No.:
MXO45HST-3I-33M333000
Datasheet:
AetrixMXO45HST-3I-33M333000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45HST-3I-33M333000 Specifications
Frequency:
33.333 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)