CTS-Frequency Controls MXO45HST-3I-46M796000
Part No.:
MXO45HST-3I-46M796000
Datasheet:
AetrixMXO45HST-3I-46M796000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 46.7960MHZ HCMOS TTL
Comments
MXO45HST-3I-46M796000 Specifications
Frequency:
46.796 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)