CTS-Frequency Controls MXO45LV-2I-4M915200
Part No.:
MXO45LV-2I-4M915200
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet:
AetrixMXO45LV-2I-4M915200.pdf
Description:
XTAL OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45LV-2I-4M915200 Specifications
Series:
MXO45LV
Package/Case:
Frequency:
4.9152 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
17mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)