CUI Inc. P7803-500R
Part No.:
P7803-500R
Datasheet:
AetrixP7803-500R.pdf
Description:
DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 9~90
Comments
P7803-500R Specifications
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
90V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
1.65 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
82%