CUI Inc. P7805-500R
Part No.:
P7805-500R
Datasheet:
AetrixP7805-500R.pdf
Description:
DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 9~90
Comments
P7805-500R Specifications
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
90V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
2.5 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%