CUI Inc. P7812-500R
Part No.:
P7812-500R
Datasheet:
AetrixP7812-500R.pdf
Description:
DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 18~90
Comments
P7812-500R Specifications
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
90V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
91%