CUI Inc. PDM1-S24-S15-S
Part No.:
PDM1-S24-S15-S
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPDM1-S24-S15-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
PDM1-S24-S15-S Specifications
Series:
PDM1-S (1W)
Package/Case:
6-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
82%