CUI Inc. PDM2-S24-S24-S
Part No.:
PDM2-S24-S24-S
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPDM2-S24-S24-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 2W
Comments
PDM2-S24-S24-S Specifications
Series:
PDM2-S (2W)
Package/Case:
6-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
85%