CUI Inc. PDME2-12-D15-D
Part No.:
PDME2-12-D15-D
Datasheet:
AetrixPDME2-12-D15-D.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2W, 10.8~13.2 VD
Comments
PDME2-12-D15-D Specifications
Series:
PDME2-D (2W)
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
67mA, 67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%