CUI Inc. PDME2-24-D12-D
Part No.:
PDME2-24-D12-D
Datasheet:
AetrixPDME2-24-D12-D.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2W, 21.6~26.4 VD
Comments
PDME2-24-D12-D Specifications
Series:
PDME2-D (2W)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
83mA, 83mA
Power (Watts):
996 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%