CUI Inc. PDQE10-Q24-S12-D
Part No.:
PDQE10-Q24-S12-D
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPDQE10-Q24-S12-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Comments
PDQE10-Q24-S12-D Specifications
Series:
PDQE10 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
833mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%