CUI Inc. PDQE15-Q48-S24-D
Part No.:
PDQE15-Q48-S24-D
Datasheet:
AetrixPDQE15-Q48-S24-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 15W
Comments
PDQE15-Q48-S24-D Specifications
Series:
PDQE15-D (15W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
625mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
91%