CUI Inc. PDQE30-Q48-S12-D
Part No.:
PDQE30-Q48-S12-D
Datasheet:
AetrixPDQE30-Q48-S12-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Comments
PDQE30-Q48-S12-D Specifications
Series:
PDQE30-D (30W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
2.5A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%