CUI Inc. PDS1-S24-S15-S
Part No.:
PDS1-S24-S15-S
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
AetrixPDS1-S24-S15-S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
PDS1-S24-S15-S Specifications
Series:
PDS1-S (1W)
Package/Case:
4-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
82%