CUI Inc. PDSE2-S24-S12-M
Part No.:
PDSE2-S24-S12-M
Datasheet:
AetrixPDSE2-S24-S12-M.pdf
Description:
DC-DC 1.5KV ISOLATED, 2 W, 21.6~
Comments
PDSE2-S24-S12-M Specifications
Series:
PDSE2-M (2W)
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
2.004 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
84%