CUI Inc. PEME2-15-S15-D
Part No.:
PEME2-15-S15-D
Package:
14-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPEME2-15-S15-D.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2 W, 13.5~16.5 V
Comments
PEME2-15-S15-D Specifications
Series:
PEME2-D (2W)
Package/Case:
14-DIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
133mA
Power (Watts):
1.995 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
79%