CUI Inc. PEME2-S15-D15-S
Part No.:
PEME2-S15-D15-S
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPEME2-S15-D15-S.pdf
Description:
DC-DC 3KV ISOLATED, 2 W, 13.5~16
Comments
PEME2-S15-D15-S Specifications
Series:
PEME2-S (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
67mA, 67mA
Power (Watts):
2.01 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
82%