CUI Inc. PEME2-S24-S15-S
Part No.:
PEME2-S24-S15-S
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPEME2-S24-S15-S.pdf
Description:
DC-DC 3KV ISOLATED, 2 W, 21.6~26
Comments
PEME2-S24-S15-S Specifications
Series:
PEME2-S (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
133mA
Power (Watts):
1.995 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
86%