CUI Inc. PES1-S5-S15-M
Part No.:
PES1-S5-S15-M
Datasheet:
AetrixPES1-S5-S15-M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
PES1-S5-S15-M Specifications
Series:
PES1-M (1W)
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
80%