CUI Inc. PESE1-S12-D24-M
Part No.:
PESE1-S12-D24-M
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
AetrixPESE1-S12-D24-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 10.8~13
Comments
PESE1-S12-D24-M Specifications
Series:
PESE1-M (1W)
Package/Case:
10-SMD Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
-24V
Current - Output (Max):
21mA, 21mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
85%