CUI Inc. PESE1-S15-D15-M
Part No.:
PESE1-S15-D15-M
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
AetrixPESE1-S15-D15-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 13.5~16
Comments
PESE1-S15-D15-M Specifications
Series:
PESE1-M (1W)
Package/Case:
10-SMD Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1.02 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%