CUI Inc. PESE1-S24-S15-M
Part No.:
PESE1-S24-S15-M
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPESE1-S24-S15-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 21.6~26
Comments
PESE1-S24-S15-M Specifications
Series:
PESE1-M (1W)
Package/Case:
8-SMD Module, 5 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1.005 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%