CUI Inc. PESE1-S3-S12-M
Part No.:
PESE1-S3-S12-M
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPESE1-S3-S12-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1 W, 2.97~3.63 V
Comments
PESE1-S3-S12-M Specifications
Series:
PESE1-M (1W)
Package/Case:
8-SMD Module, 5 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.97V
Voltage - Input (Max):
3.63V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
996 mW
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
84%