CUI Inc. PESE2-S15-S15-M-TR
Part No.:
PESE2-S15-S15-M-TR
Datasheet:
AetrixPESE2-S15-S15-M-TR.pdf
Description:
DC-DC 3KV ISOLATED, 2 W, 13.5~16
Comments
PESE2-S15-S15-M-TR Specifications
Series:
PESE2-M (2W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
133mA
Power (Watts):
1.995 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
84%