CUI Inc. PESE2-S24-S24-M
Part No.:
PESE2-S24-S24-M
Datasheet:
AetrixPESE2-S24-S24-M.pdf
Description:
DC-DC 3KV ISOLATED, 2 W, 21.6~26
Comments
PESE2-S24-S24-M Specifications
Series:
PESE2-M (2W)
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
1.992 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
85%