CUI Inc. PGNM1-S15-D12-S
Part No.:
PGNM1-S15-D12-S
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPGNM1-S15-D12-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1 W, 13.5~16.5 V
Comments
PGNM1-S15-D12-S Specifications
Series:
PGNM1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
42mA, 42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
79%