CUI Inc. PGNM1-S24-D15-S
Part No.:
PGNM1-S24-D15-S
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPGNM1-S24-D15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1 W, 21.6~26.4 V
Comments
PGNM1-S24-D15-S Specifications
Series:
PGNM1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
76%