CUI Inc. PGNM2-S12-S12-S
Part No.:
PGNM2-S12-S12-S
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPGNM2-S12-S12-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 2 W, 10.8~13.2 V
Comments
PGNM2-S12-S12-S Specifications
Series:
PGNM2-S (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
84%