CUI Inc. PGNP1-S24-S15-S
Part No.:
PGNP1-S24-S15-S
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
9-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPGNP1-S24-S15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 1 W, 21.6~26.4 V
Comments
PGNP1-S24-S15-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PGNP1-S (1W)
Package/Case:
9-SIP Module, 4 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
76%