CUI Inc. PQC30-48-S24-O
Part No.:
PQC30-48-S24-O
Sixteenth Brick
Datasheet:
AetrixPQC30-48-S24-O.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 30 W, 36~75 VDC
Comments
PQC30-48-S24-O Specifications
Series:
PQC30-O (30W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%