CUI Inc. PQD10W-Q48-D524-D
Part No.:
PQD10W-Q48-D524-D
Datasheet:
AetrixPQD10W-Q48-D524-D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 24V 10W
Comments
PQD10W-Q48-D524-D Specifications
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
24V
Current - Output (Max):
1A, 209mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
84%