CUI Inc. PQM1-S12-S15-M-TR
Part No.:
PQM1-S12-S15-M-TR
Datasheet:
AetrixPQM1-S12-S15-M-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
PQM1-S12-S15-M-TR Specifications
Series:
PQM1-M (1W)
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%