CUI Inc. PQME1-S12-S12-M-TR
Part No.:
PQME1-S12-S12-M-TR
Datasheet:
AetrixPQME1-S12-S12-M-TR.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 0.75 W, 11
Comments
PQME1-S12-S12-M-TR Specifications
Series:
PQME1-M (1W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
62mA
Power (Watts):
744 mW
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
73%