CUI Inc. PQP1-D24-S15-M-TR
Part No.:
PQP1-D24-S15-M-TR
Datasheet:
AetrixPQP1-D24-S15-M-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
PQP1-D24-S15-M-TR Specifications
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
78%