CUI Inc. PQP3-D12-S24-M-TR
Part No.:
PQP3-D12-S24-M-TR
Datasheet:
AetrixPQP3-D12-S24-M-TR.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3W
Comments
PQP3-D12-S24-M-TR Specifications
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
125mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
81%