CUI Inc. PRME1-S24-S15-M-TR
Part No.:
PRME1-S24-S15-M-TR
Datasheet:
AetrixPRME1-S24-S15-M-TR.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3K, 1 W, 22.8~25.
Comments
PRME1-S24-S15-M-TR Specifications
Series:
PRME1-M (1W)
Voltage - Input (Min):
22.8V
Voltage - Input (Max):
25.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
71%