CUI Inc. PYB10-Q24-S24
Part No.:
PYB10-Q24-S24
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixPYB10-Q24-S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 10W
Comments
PYB10-Q24-S24 Specifications
Series:
PYB10 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module, 5 Leads
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
416mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
87%