CUI Inc. PYBE10-Q24-D15
Part No.:
PYBE10-Q24-D15
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
AetrixPYBE10-Q24-D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Comments
PYBE10-Q24-D15 Specifications
Series:
PYBE10 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 9 Leads
Product Status:
Not For New Designs
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
333mA, 333mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%