CUI Inc. PYBE10-Q24-S12
Part No.:
PYBE10-Q24-S12
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
AetrixPYBE10-Q24-S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Comments
PYBE10-Q24-S12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PYBE10 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
833mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%