CUI Inc. PYBE10-Q24-S5
Part No.:
PYBE10-Q24-S5
Datasheet:
AetrixPYBE10-Q24-S5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Comments
PYBE10-Q24-S5 Specifications
Series:
PYBE10 (10W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%