CUI Inc. PYBE10-Q48-S12
Part No.:
PYBE10-Q48-S12
Datasheet:
AetrixPYBE10-Q48-S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Comments
PYBE10-Q48-S12 Specifications
Series:
PYBE10 (10W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
833mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%