CUI Inc. PYBE10-Q48-S24
Part No.:
PYBE10-Q48-S24
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
AetrixPYBE10-Q48-S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 10W
Comments
PYBE10-Q48-S24 Specifications
Series:
PYBE10 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
416mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%