CUI Inc. PYBE20-Q24-S12
Part No.:
PYBE20-Q24-S12
Datasheet:
AetrixPYBE20-Q24-S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 20W
Comments
PYBE20-Q24-S12 Specifications
Series:
PYBE20 (20W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
1.667A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
89%