CUI Inc. PYBE20-Q24-S15
Part No.:
PYBE20-Q24-S15
Datasheet:
AetrixPYBE20-Q24-S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 20W
Comments
PYBE20-Q24-S15 Specifications
Series:
PYBE20 (20W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
1.333A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%